Syropy SodaStream – przegląd dostępnych smaków

Ekspresy do wody gazowanej SodaStream to nowoczesne, proekologiczne rozwiązanie, coraz popularniejsze w polskich dom

PUBLIKACJA
26
Cze 2024

Ekspresy do wody gazowanej SodaStream to nowoczesne, proekologiczne rozwiązanie, coraz popularniejsze w polskich domach. Producent skutecznie wypromował powrót do zapomnianej idei saturatorów, czyli urządzeń do robienia wody gazowanej. Mając w domu sprzęt SodaStream, można w szybki sposób przerobić zwykłą wodę z kranu na wodę gazowaną, bez potrzeby kupowania jej w sklepie w jednorazowej, plastikowej butelce, która jest szkodliwa dla środowiska. Dodatkowo można mieć wpływ na stopień gazowania, tworząc wodę z bąbelkami dokładnie według swoich preferencji. Na tym jednak nie koniec zalet SodaStream! Dzięki specjalnym syropom w analogiczny sposób można tworzyć też napoje o konkretnym smaku! Które polecamy? Zobacz przegląd dostępnych możliwości!

Syropy SodaStream – jak używać?

Używanie syropów SodaStream jest tak samo proste, jak samych ekspresów. Mając butelkę kompatybilną z ekspresem i założony nabój z CO2, wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk, żeby nagazować wodę. Im więcej powtórzeń, tym więcej bąbelków. Tak przygotowany napój miesza się z syropem w wybranych przez siebie proporcjach, w zależności od tego, jak intensywny ma być jego smak. Prawda, że łatwe?

Wszystkie syropy SodaStream sprzedawane są w opakowaniach 440 ml, które wystarczają na przygotowanie do 9 litrów smakowego, gazowanego napoju. Zakładając, że w sklepie napój byłby kupowany w 0,5 litrowej plastikowej butelce, łatwo obliczyć, że oznacza to aż 18 butelek mniej! Pozornie niewielka zmiana stanowi naprawdę istotny wkład w ochronę środowiska naturalnego!

Jakie są syropy SodaStream?

Wybór syropów do ekspresów Soda Stream jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć swój ulubiony smak. Wśród najpopularniejszych warto wymienić:

  • Pepsi oraz Pepsi Max;
  • 7UP i 7UP Diet;
  • Mirindę;
  • różne warianty lemoniady;
  • mrożoną herbata Lipton IceTea;
  • Soda Stream Energy – napój przeznaczony dla osób aktywnych, który pobudza i pomaga zachować koncentrację;
  • syropy owocowe – na przykład pomarańcza i mango, owoce leśne.

Warto testować różne smaki, aby po wypróbowaniu różnych możliwości kupić większą ilość tego, który najbardziej przypadł do gustu. Można również mieszać różne smaki, tworząc w ten sposób wyjątkowe napoje, których nie da się kupić w żadnym sklepie! Dodatkowo wodę z syropami można uzupełnić naturalnymi składnikami, jak sok z cytryny albo limonki, mięta czy świeże owoce. W ten sposób powstaną prawdziwie orzeźwiające koktajle.

Syropy SodaStream – czy warto?

Syropy SodaStream to bardzo atrakcyjna propozycja dla dorosłych i dla dzieci. Mając w domu ekspres oraz zapas syropów, nie musisz kupować i przechowywać gotowych napojów w butelkach, martwiąc się o ich właściwe przechowywanie oraz zbliżający się termin ważności. Nie trzeba też nosić ciężkich zgrzewek z wodą mineralną – jest przecież łatwo dostępna w każdym domu – wystarczy odkręcić kran.

Poza ekologią za systemem SodaStream przemawiają także konkretne oszczędności. Domowa produkcja napojów jest znacznie bardziej opłacalna niż kupowanie ich w opakowaniach. Jeśli często pijesz na przykład Pepsi, po wprowadzeniu SodaStream z syropem z pewnością zauważysz różnicę. Dzięki saturatorom do wody gazowej jesteś bardziej eko, oszczędzasz, a przy tym świetnie się bawisz, tworząc napoje we własnej, domowej fabryce! Najmłodsi z pewnością pokochają ekspres i możliwość wybierania rozmaitych smaków. W sam raz na wycieczkę, piknik lub inne wyjście, gdzie należy dbać o właściwie nawodnienie.

Jeśli przekonuje cię ta idea, zobacz koniecznie syropy SodaStream w sklepie MediaMarkt. W wyborze konkretnych smaków pomocne mogą być też opinie użytkowników, dla których przygotowywanie własnych napojów w domu jest już codziennością!


Kategoria:

Materiały Partnerów


Słowa kluczowe:
SodaStream, syropy, używanie, CO2, bąbelki, smak, 440 ml, ekologia, oszczędności, napoje