Kilka sposobów na zdrowy wygląd i samopoczucie przy diecie fleksitariańskiej

Dieta fleksitariańska to alternatywna metoda żywienia dla osób, które chciałyby zrezygnować ze spożywania mięsa, ale nie wiedzą, czym je zastąpić.

PUBLIKACJA
29
Sty 2024

Dieta fleksitariańska to alternatywna metoda żywienia dla osób, które chciałyby zrezygnować ze spożywania mięsa, ale nie do końca wiedzą, czym je zastąpić. Bywa wstępem do diety wegetariańskiej, choć niektórzy wolą pozostać przy fleksitarianizmie, pozwalając sobie od czasu do czasu na porcję ryby lub mięsa. Jak zachować dobry wygląd i samopoczucie, wybierając ten sposób żywienia?

Na czym polega dieta fleksitariańska?

Wiele osób chciałoby rozpocząć dietę wegetariańską, ale nie są pewne, czy poradzą sobie z całkowitym wykluczeniem z mięsa oraz ryb. To właśnie z myślą o nich stworzono dietę fleksitariańską. Jej podstawą są produkty pochodzenia roślinnego, ale od czasu do czasu można pozwolić sobie na mięso lub rybę. Jest to świetna alternatywa dla tych, którzy chcą zrobić próbę generalną przed wegetarianizmem albo po prostu spożywać mniej mięsa na co dzień. Tego rodzaju model żywienia ma wiele zalet, ale nie jest wolny od wad. Mięso i ryby zawierają sporo cennych składników odżywczych, które trzeba dostarczać organizmowi w inny sposób. Jeśli chcemy spróbować diety fleksitariańskiej, będziemy musieli najpierw dowiedzieć się, czym zastąpić mięso. Ewentualne niedobory żywieniowe biorą się właśnie z niewiedzy i nieodpowiedniego komponowania menu. W tym przypadku możemy je co prawda łatwiej uzupełnić, gdyż pozwalamy sobie na odrobinę mięsa, ale ta ilość i tak może okazać się niewystarczająca dla naszego organizmu.