Transplantacja włosów w Turcji. Sposób na łysienie

Najczęstszą przyczyną, z którą pacjenci zgłaszają się do klinik transplantacji włosów jest łysienie andrigenowe. Ma związek z gospodarką hormonalną mężczyzny.

PUBLIKACJA
30
Lis 2022

Każdego dnia tracimy około stu włosów. Na ich miejsce wyrastają nowe. U zdrowego człowieka to normalne zjawisko. Ale jeśli wypadanie włosów się zwiększa, może to być oznaką choroby. U mężczyzn około czterdziestego roku życia, łysienie jest naturalne, ale wielu panów nabywa się kompleksów z tego powodu. Można więc pomyśleć o przeszczepie czupryny. Najlepszym miejscem do wykonana tego zabiegu jest Turcja.

 

  1. Wskazania do zabiegu
  2. Jak wygląda zabieg transplantacji włosów?
  3. Przeszczep włosów metodą fue i dhi

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Najczęstszą przyczyną, z którą pacjenci zgłaszają się do klinik transplantacji włosów jest łysienie andrigenowe. Ma związek z gospodarką hormonalną mężczyzny. Najpierw zaczynają powstawać pozbawione włosów zakola, a potem łysienie postępuje dalej. Łysienie androgenowe ma też podłoże genetyczne. Jeśli cierpieli na nie ojciec lub dziadek pacjenta, ryzyko wystąpienia problemu jest zwiększone. U kobiet też czasem obserwuje się ten typ łysienia. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest przeszczep włosów i Turcja. Dlaczego właśnie tam? Kraj ten słynie bowiem z klinik zatrudniających najlepszych specjalistów zajmujących się przeszczepami włosów. Mamy gwarancję, że zabieg zostanie przeprowadzony na najwyższym poziomie. Innymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów jest ich utrata w wyniku wypadku lub przyjmowania niektórych leków, łysienie telogenowe oraz bliznowaciejące. 

 Jak wygląda zabieg transplantacji włosów?

Zabieg przeszczepu włosów jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 7 do 9 godzin. Wykonanie zabiegu polega na pobraniu zdrowych mieszków w losowych z tyłu głowy i wszczepieniu ich w miejsca pozbawione włosów. Już po kilku godzinach można cieszyć się bujną czupryną. Lekarz medycyny estetycznej przepisuje pacjentowi specjalne leki i kosmetyki, przeznaczone do używania w okresie rekonwalescencji. W miejscach obszarów biorczych, czyli tych, z których zostały pobrane mieszki włosowe do przeszczepu, powstają niewielkie ranki, które szybko się goją. Blizny po nich są niewidoczne gołym okiem. Po przeszczepie włosów, nie grozi nam ponowne łysienie.

Przeszczep włosów metodą fue i dhi

Obecnie najczęściej wykonywaną metodą jest przeszczep włosów fue (Follicular Unit Expraction). Przed zabiegiem, włosy muszą zostać ostrzyżone na krótko. Przy pomocy noża z szafirowym ostrzem, lekarz pobiera po kilka mieszków włosowych, razem z cebulkami i gruczołami łojowymi. Taki pobrane fragmenty, lekarze nazywają graftami. Następnie umieszcza się je w skórze głowy za pomocą igły punkcyjnej. Czas rekonwalescencji po zabiegu fue wynosi zaledwie trzy dni, a efekt końcowy jest bardzo naturalny.

Transplantacja włosów przeprowadzana jest także metodą dhi (Direct Hair Implantation). Pojedyncze mieszki włosowe pobierane są z tyłu lub boków głowy. Następnie lekarz specjalnym narzędziem otwiera kanał we właściwym miejscu i od razu wszczepia tam mieszek. W przypadku metody przeszczepu włosów dhi, pacjent nie musi obcinać włosów na krótko. 

Turystyka medyczna zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Firmy organizujące wyjazdy do Turcji na przeszczep włosów, w cenę usługi wliczają przelot w obie strony, zakwaterowanie w dobrym hotelu, wyżywienie, badania przed zabiegiem i opiekę polskiego tłumacza. Pacjenci otrzymują również leki i kosmetyki, którymi będą musieli pielęgnować przeszczepione włosy. Dostępne są też pakiety, które obejmują zwiedzanie Stambułu z polskim przewodnikiem. Potencjalni pacjenci zastanawiają się ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji? Jego cena to około 2 lub 3 tys. euro. Obejmuje nie tylko sam zabieg, ale także egzotyczną podróż.

Kategoria:

Choroby


Słowa kluczowe:
Wypadanie włosów,przeszczep włosów, łysienie andrigenowe, transplantacja włosów,fue,dhi