Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych - jak uzyskać dofinansowanie PFRON?

Dzięki elektrycznym skuterom inwalidzkim osobom niepełnosprawnym ruchowo jest dużo łatwiej radzić sobie na co dzień. Czy można otrzymać na jego zakup dofinansowanie PFRON?

PUBLIKACJA
09
Sty 2024

Artykuł sponsorowany

Dzięki elektrycznym skuterom inwalidzkim osobom niepełnosprawnym ruchowo jest dużo łatwiej radzić sobie na co dzień. Napędzane siłą ludzkich rąk tradycyjnie wózki inwalidzkie nie mogą się mierzyć nawet z najprostszym skuterem elektryczny. W jaki sposób taki pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych? Czy można otrzymać na jego zakup dofinansowanie PFRON?

Elektryczny skuter inwalidzki - podstawowe cechy

Doskonałe właściwości jezdne, stabilność i łatwość pokonywania wszelkich przeszkód architektonicznych - to oprócz własnego napędu główne zalety, które charakteryzują skutery elektryczne dla niepełnosprawnych. Standardowe skutery inwalidzkie poruszają się z prędkością do 15 km/h, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Napędza je pojemna bateria, której gwarancja obejmuje wiele lat niezawodnej pracy. To niezwykła pomoc i sposób na aktywizację nie tylko osób niepełnosprawnych, ale też seniorów. Dodatkowym atutem w nowszych modelach jest lekka, składana konstrukcja, dzięki której bez problemu zabierzecie skuter elektryczny w dłuższą podróż samochodem.

Dofinansowanie PFRON do skutera inwalidzkiego

Dofinansowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do zakupu elektrycznego skutera inwalidzkiego można uzyskać, składając wniosek w najbliższej placówce. Od 2020 roku wkład własny obniżony jest do 25%, a maksymalna kwota dofinansowania wynosiła w 2023 roku 8250 złotych brutto. Standardowe skutery dla niepełnosprawnych są traktowane jako urządzenia medyczne, bez problemu można więc otrzymać refundację. Niezbędne jest posiadanie zgody na piśmie lekarza specjalisty na użytkowanie przedmiotu dofinansowania. Pomoc dostępna jest dla wszystkich osób z orzeczeniem o niepełnosprawności do 16 roku życia oraz osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Składanie wniosków na platformie ruszy prawdopodobnie ponownie 1 marca 2024 roku.

Wydajność i imponujący zasięg - elektryczny skuter inwalidzki Carpo 2

Model Carpo 2 SE Vermeire to nowoczesny skuter inwalidzki, który robi wrażenie nie tylko futurystycznym wyglądem. Najważniejsze są właściwości jezdne i niesamowita wydajność. Szerokie koła i dodatkowe kółka przeciwwywrotne pozwalają na swobodne poruszanie się po dowolnej powierzchni. Baterie o bardzo dużej mocy 60 Ah wraz z innowacjami w układzie napędowym pozwalają zachować optymalny stosunek maks. prędkości 15 km/h do zasięgu skutera - 60 km. Mało tego, skuter ten posiada nawet gniazdo USB do ładowania telefonu komórkowego. Panel sterujący z wyświetlaczem LCD pomoże w sprawnym i intuicyjnym kontrolowaniu skutera inwalidzkiego przez osobę niepełnosprawną.

Skutery elektryczne inwalidzkie - składany model Venus 4

Lekki i przystosowany do szybkiego montażu skuter elektryczny dla osób niepełnosprawnych Venus 4 Sport ułatwia poruszanie się po supermarketach, dużych centrach handlowych, ale też wszędzie tam, gdzie jest w miarę równa powierzchnia, np. w parkach i resortach. Po złożeniu skuter z łatwością wejdzie do bagażnika samochodu. Zasięg 18 km na baterii o mocy 20 Ah w zupełności wystarczy na załatwienie codziennych spraw. To jeden z pięciu modeli dostępnych na prolifter.pl. Na każdy skuter inwalidzki w ofercie można uzyskać dofinansowanie do 75%. Skutery elektryczne to dla osób z paraliżem dolnych kończyn szansa na wyjście z domu i w miarę normalne życie. Coraz wydajniejsze baterie i dodatkowe funkcje, takie jak obracany fotel i lusterka wsteczne, zapewniają komfort i bezpieczeństwo samodzielnego użytkowania.


Kategoria:

Materiały partnerów


Słowa kluczowe: